מערכת SMS

התפקיד של מערכת SMS הוא לאפשר לבעלי עסקים, חברות, תאגידים ומוסדות ציבור לשלוח כמות גדולה של הודעות בצורה מסודרת. את ההודעות אפשר לשלוח באופן אקטיבי, כמו למשל במהלך קמפיין שיווקי, אך גם באופן פאסיבי ואוטומטי – באמצעות הגדרת תרחישים מסוימים. כך לדוגמא לקוחות מקבלים הודעת “תודה” אחרי שהם מבצעים פעולה באתר האינטרנט של העסק, או יכולים להיעזר בהודעת SMS אינפורמטיבית עם מידע על שעות קבלת הקהל, שעות הפתיחה והכתובת של החנות.

בכל אחד מהמקרים לעיל, הדרך היחידה של המוען ליצור קשר עם מספר גדול של נמענים באמצעות הודעות SMS היא להשתמש במערכת ייעודית. מטבע הדברים, בעלי עסקים לא יכולים לשבת ולשלוח הודעת SMS פרטנית לכל לקוח שיש אצלם. במקביל, אי אפשר לצפות ממוסדות ציבור לשלוח הודעות כאלה באופן אישי. לכן, מערכת SMS פותרת את הבעיה ומרכזת את כל התכונות המבוקשות תחת קורת גג אחת.

היתרונות של מערכת SMS

מערכת SMS בנויה בצורה מאובטחת ואינטואיטיבית. מצד אחד, האבטחה מבטיחה שאף מידע רגיש על הלקוחות לא יזלוג החוצה ושההודעות יהיו מאושרות גם לפי התקן והרגולציה. מצד שני, ההפעלה הידידותית מקלה על בעלי העסקים כי היא לא דורשת מהם שום סוג של רקע טכני או ידע במחשבים. אם בעלי עסקים מנצלים את היתרונות הללו של מערכת SMS, הם גם יכולים להשיג יתרון מול המתחרים.

במילים אחרות, מערכת SMS היא זו שמאפשרת לבעלי עסקים לשמור על קשר עם לקוחות קיימים – אבל גם להגיע אל לקוחות חדשים. ברוב המקרים, בעלי עסקים ישתמשו במערכת הזו כאשר הם ירצו לשלוח הודעה אל לקוחות קיימים ולהזכיר להם את היתרונות של המוצר או השירות שאותו הם משווקים. במקרים אחרים, בעלי עסקים ישלחו הודעת SMS אל לקוחות פוטנציאליים וישתמשו במידע מתוך מאגרים שכבר קיימים אצלם.

לסיכום, מערכת SMS הופכת את פעולת התקשורת לנוחה ואפקטיבית יותר עבור כל סוגי העסקים. כאשר בעלי עסקים משתמשים במערכת ייעודית, הודעות ה- SMS יכולות להיות חלק בלתי נפרד מארגז הכלים שעומד לרשותם מכל מקום.