ביזנס

מי צריך עורך דין פשיטת רגל וכיצד עובד התהליך?

עורך דין פשיטות רגל

המציאות הכלכלית בישראל היא בהחלט לא דבר פשוט ועבור משפחות רבות קשה להתנהל ולהחזיק מעמד. המצב הכלכלי במדינה והקושי של זוגות צעירים להגיע לבית משלהם, גורמת לכך שיותר ויותר אנשים יפנו לדרך עצמאית כיוון שהם מוצפים במסרים שונים המבטיחים להם חיים טובים ואיכותיים יותר אם רק יהפכו לעצמאיים וילכו בדרך הזו. חשוב לציין כי על אף החשיבות של פתיחת עסקים בישראל וצמיחת כמות העסקים לצורך הספקת מקומות עבודה והפעלת המשק, הרי שרק אחוז קטן מהעסקים באמת מחזיקים מעמד ומתקדמים בעוד שרובם המוחץ מכריז על פשיטת רגל ונאלץ לסגור את העסק. במקרים כאלה ואחרים חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין פשיטת רגל מקצועי ומנוסה בתחום, הבקיא ברזי המשפט בתחום העסקים וחדלות הפירעון ויכול ללוות אתכם כל הדרך להפטר המיוחל מבית המשפט שיחזיר לכם את הצבע ללחיים ואת החיים בכלל.

מהו הליך חדלות פירעון?

הליך חדלות פירעון הוא הליך אליו מגיע אדם פרטי או בעל עסק כאשר סך החובות שלו הם גדולים מכדי שהוא יוכל לעמוד בהם. אין זה אומר שתוכלו לפתוח עסקים ולהשתגע כרצונכם ולהיות בטוחים שהחוק יציל אתכם במקרה של חובות ושל אי יכולת לעמוד בתשלומים, אולם אם נקלעתם למצב זה בתמימות וללא כוונה תחילה או הסתמכות על החוק בידיעה מראש הרי שמשמעות חוק חדלות הפירעון החדש הוא לאפשר לכם ולאנשים אחרים הסובלים מאותו מצב – לקבל את החיים שלכם בחזרה וליהנות מהזדמנות שנייה. אם יש לכם מעל 150 אלף ₪ חובות ואינכם עומדים בהוצאות החודשיות, אתם מרגישים שהחיים סוגרים עליכם והחובות הולכים וגדלים מדי חודש הרי שאין מנוס מלהכריז על פשיטת רגל בניסיון להקל על המצב ולהיפטר לפחות מחלק מהחובות.

פשיטות רגל

האם רק בעל עסק יכול להגיש חדלות פירעון?

לפי החוק החדש של חדלות פירעון גם אדם פרטי שחובותיו עולים על 150 אלף שקלים יכול להגיע בקשה להליך חדלות פירעון אולם רק במידה ופרמטרים נוספים מתאימים הצו יתקבלו ויפתחו ההליכים. חברות ותאגידים יכולים להגיש בקשה לחדלות פירעון על שם החברה ולהכריז עליה פושטת רגל במקרה של חובות שהחברה לא יכולה לעמוד בהם וחובות אלה עולים על נכסי החברה ובעליה. 

מהו הפטר בהליך פשיטת רגל וחדלות פירעון?

אחד הדברים החשובים שפושט רגל רוצה להימנע מהם הוא קבלה של קנסות וריביות, הן על ידי הבנקים, הן על ידי רשויות המיסים והן על ידי גופים שונים להם הוא חייב כסף. על מנת להימנע מאלה יכריז החייב על חדלות פירעון ויחל בתהליך פשיטת הרגל בליווי עורך דין פשיטת רגל מקצועי ומנוסה בתחום. הדבר השני שאותו חייב רוצה לכוון אליו הוא קבלה של הפטר מיוחד מבית המשפט, הנחשב לאישור מיוחד המוחק חלק או את כל יתר החובות של פושט הרגל. לא קל לקבל הפטר ובית המשפט לא שש לתת אותו לכל אדם המכריז על פשיטת רגל ולכן חשוב להיעזר בעו”ד מקצועי ומנוסה בתחום כדי לשפר את הסיכויים שלכם.

צפו להגבלות שונות במהלך הליך פשיטת הרגל:

אומנם בסוף ההליך תוכלו לגלות את חייכם מחדש ולחזור לחייך אבל 4 וחצי שנים של ההליך לא הולכים להיות קלים במיוחד. לפחות לא מבחינת ההגבלות השונות שיהיו עליכם בתקופה זו. בין ההגבלות השונות ייאסר עליכם להשתמש בשיקים, לא תקבלו כרטיסי אשראי או אשראי מאף גוף אשראי או גוף בנקאי. לא תוכלו לשמש כיו”ר או בעלים או אפילו שותפים בתאגיד או חברה כלשהם. כמו כן לא תוכלו לעזוב את הארץ ללא אישור בית המשפט. אומנם מדובר בדברים שיהיו מובנים מאליהם גם תחת חובות כבדים וללא הליך פשיטת הרגל אולם כאן ההגבלות הן מכוח החוק וחשוב לעמוד בהן כדי לקבל את ההפטר המיוחל.

לסיכום; הליך פשיטת רגל הוא לא דבר נעים אולם גם להימצא בחובות כבדים שלא ניתן לעמוד בהם הוא לא דבר נעים. לכן, על מנת להרוויח את החיים מחדש אין ברירה אלא להכריז על פשיטת רגל ולאחר תהליך של כמה שנים של תשלום החובות נוכל לבנות את עצמנו מחדש ללא החובות. עורך דין פשיטת רגל גלעד נרקיס ישמח ללוות אתכם בתהליך. צרו קשר באתר או בטלפון ונשמח לתת לכם שירות.

פייסבוק עו”ד גלעד נרקיס

ליצירת קשר עם משרד עורכי דין גלעד נרקיס:

טלפון: 03-7554975
פקס: 03-7554976
אימייל: gilad@narkis-law.com
כתובת: מגדלי ב.ס.ר 3, רח’ כנרת 5 בני ברק (מול קניון איילון) קומה 20