בריאות

ציפוי שיניים למינייט

לאורך השנים פותחו סוגים שונים של ציפויים לשיניים. אחד הציפויים היותר מוכרים הוא ציפוי הלמינייט. מכיוון שאנו חיים בעולם רווי באוכל טוב, סיגריות, אלכוהול ואינספור דברים שונים שאנו מכניסים לפה שלנו, ישנם גם יותר אנשים שזקוקים לאורך הזמן בטיפול בשיניים שלכם. בין אם מדובר בטיפול בשן שבורה או סדוקה או ברצון לסדר את החיוך, להחזיר את הצבע הלבן לשיניים המוכתמות או ליישר את השיניים לחיוך הורס ושיניים צחורות מבריקות. ציפוי שיניים למינייט הוא אחד מאותם טיפולי ציפוי לשיניים וללא ספק מהפופולריים בהם. 

ראשית – מה יכול להשפיע על צבע השיניים שלנו?

  • טיפולים קודמים – אם עברתם טיפולים שונים בעבר בשיניים שלכם: טיפולי שורש, סתימות, שחזורים של ציפוי אחר כמו קומפוזיט למשל – ייתכן והשיניים שלכם ישנו את צבעם לאורך הזמן ויידרש טיפול חוזר.
  • גנטיקה – כדאי לדעת כי גם עניינים תורשתיים עשויים לגרום לשינוי צבע השן בהתאם להתפתחות שלה או כתמים הנוצרים על השיניים או פגמים כלשהם כבר מלידה או גיל קטן. 
  • גיל – מבלי להיכנס לעומק בכל מה שקשור למבנה השן דעו כי שני המרכיבים העיקריים של השן שלנו הם השינן והזגוגית. אלה מעניקים לנו את המראה של השן שלנו כאשר לאורך השנים הזגוגית עשויה להישחק. במקרה כזה השן עשויה לקבל גוון כהה יותר ואף צהבהב מאשר השיניים הלבנות הבוהקות שהיו בעבר.
  • אוכל וסיגריות – האוכל שאנו אוכלים כולל צבע מאכל שעשוי להשפיע לאורך זמן על צבע השיניים שלנו. גם לסיגריות יש השפעה על צבע השיניים שלנו. אם עשיתם בעבר ציפוי קומפוזיט דעו כי הוא אינו עמיד בפני צבעי מאכל ולכן ציפוי שיניים למינייט הוא פתרון טוב יותר עבורכם.

אילו עוד סיבות יגרמו לנו לרצות לעשות ציפוי שיניים?

סיבות נוספות שעשויות לגרום לנו לרצות ציפוי שיניים הן כאשר השיניים עקומות, סדוקות, שבורות או כאשר יש מרווח גדול בין השיניים שרוצים לסדר. לכל אחד חשוב שיהיה לו חיוך נקי ומסודר, אסתטי ונעים לעין. זה יכול לעזור לכם לחבר אליכם אנשים ולשפר את הביטחון העצמי שלכם כאשר אתם בסביבת עוד אנשים. על כן מדובר בפתרון נהדר ליישור וסידור השיניים ולא רק להחזרת הצבע הלבן לחיוך שלכם.

מהו ציפוי שיניים למינייט?

חומר הלמינייט הוא בעצם ציפוי חרסינה בעובי של 0.2 מילימטרים. ניתן לעצב את השיניים בצבע ובצורה הנדרשים בהתאם לצורה הרצויה לפי בקשת המטופל. הציפויים עמידים מאוד לאורך שנים וניתן להשתמש בהם גם כדי ליישר מרווחים בשיניים וכמובן לבחור את צבע השיניים הרצוי. בעבר היו משתמשים בציפוי זה רק עבור שחקני קולנוע כדי ליצור את החיוך האידיאלי היפה של שיניים ישרות בצבע לבן בוהק ואילו כיום מדובר בטיפול שכיח בכל רחבי העולם. 

היתרונות והחסרונות שבציפוי זה:

ישנם מספר יתרונות שבציפוי שיניים למינייט. ראשית הם טובים לשימוש גם לצורך יישר השיניים, גם ליישור עקמומיות בקשת השיניים וכמובן גם לשיפור מראה השיניים ואחידות הצבע שלהן. הציפוי יכול לסייע בטיפול בשיניים סדוקות ושבורות. ניתן גם להשתמש בציפוי למינייט ביחד עם שחזורים וטיפולים אחרים בחלל הפה. החסרונות של הציפוי הוא שמדובר בציפוי חרסינה ולכן יכול להיסדק או להישבר אם חוטף מכה וכן מדובר בטיפול יקר יחסית גם מבחינת העלות לשן וגם בשל העובדה שבמרבית הטיפוליים יש צורך בטיפול רחב על השיניים ולא טיפול נקודתי כדי להגיע לתוצאה הרצויה.

ד”ר מירי פיצ’ר בעלת קליניקה לרפואת שיניים המתמחה בטיפולים אסתטיים לשיניים וציפוי לשיניים מסוגים שונים. לפרטים נוספים או הזמנת טיפול ציפוי שיניים למינייט אנא צרו קשר באתר או בטלפון ונשמח לעמוד לשירותכם.

לפרטים נוספים:

טלפון: 03-5533347
פקס: 072-2333201
כתובת: שדרות דוד המלך 1, תל אביב יפו

ד”ר מירי פיצ’ר פייסבוק

ד”ר מירי פיצ’ר טוויטר

ד”ר מירי פיצ’ר יוטיוב